Δευτέρα, 26 Ιανουαρίου 2015

Ποιοι είναι οι 300 του νέου Κοινοβουλίου

Δείτε ποιοι είναι οι 300 βουλευτές που εκλέχτηκαν και απαρτίζουν την νέα σύνθεση του Κοινοβουλίου. Αναλυτικά ανά εκλογική περιφέρεια και κόμμα οι βουλευτές της νέας Βουλής.

Ποιοι εκλέγονται στην Α΄ΑΘΗΝΑΣ
Στην εκλογική περιφέρεια Α΄ΑΘΗΝΩΝ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Αλέξης Τσίπρας, Ζωή Κωνσταντοπούλου, Γαβριήλ Σακελλαρίδης, τέταρτος, Νίκος Βούτσης, Νίκος Φίλης
Από την ΝΔ: Όλγα Κεφαλογιάννη, Βασίλης Κικίλιας, Ντόρα Μπακογιάννη, Νικήτας Κακλαμάνης
Από την Χρυσή Αυγή: Νίκος Μιχαλολιάκος ή Δήμητρα Βελέντζα
Από το Ποτάμι: Σπύρος Λυκούδης
Από το ΚΚΕ: Λιάνα Κανέλλη, δεύτερος Ηλίας Σιώρας
Από τους ΑΝΕΛ: Έλενα Κουντουρά
Από το ΠΑΣΟΚ : Κώστας Σκανδαλίδης

Ποιοι εκλέγονται στην Β΄ΑΘΗΝΑΣ

Στην εκλογική περιφέρεια Β΄ΑΘΗΝΩΝ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές

Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Γιάννης Βαρουφάκης, Ιωάννης Δραγασάκης, Παναγιώτης Κουρουμπλής, Όλγα Βαλαβάνη, Δημήτρης Στρατούλης, Νικόλαος Χουντής, Νίκος Παππάς, Ευκλείδης Τσακαλώτος, Γιώργος Δημαράς, Γιάννης Μπαλάφας, Νίκος Ξυδάκης, Θεανώ Φωτίου, Βασιλική Κατριβάνου, Χαρούλα Καφαντάρη, Δημήτρης Βίτσας, Ελένη Αυλωνίτου, Αννέτα Καββαδία, Στάθης Παναγούλης, Κώστας Ήσυχος
Από την ΝΔ: Νίκος Δένδιας, Κυριάκος Μητσοτάκης, Άδωνις Γεωργιάδης, Κωστής Χατζηδάκης, Μιλτιάδης Βαρβιτσιώτης, Βαγγέλης Μεϊμαράκης, Γιώργος Κουμουτσάκος, Άννα Καραμανλή, Σοφία Βούλτεψη, Άννα Μισέλ Ασημακοπούλου, Γεράσιμος Γιακουμάτος
Από την Χρυσή Αυγή: Νίκος Μιχαλολιάκος, ο Γιώργος Γερμενής, ο Ηλίας Παναγιώταρος ή η Ελένη Ζαρούλια
Από το Ποτάμι: Γρηγόρης Ψαριανός, Χάρης Θεοχάρης, Γιώργος Αμυράς, Αντιγόνη Λυμπεράκη
Από το ΚΚΕ: Δημήτρης Κουτσούμπας, Θανάσης Παφίλης Χρήστος Κατσώτης
Από τους ΑΝΕΛ: Πάνος Καμμένος, Θανάσης Παπαχριστόπουλος.
Από το ΠΑΣΟΚ : Φώφη Γεννηματά, ο Ανδρέας Λοβέρδος

Ποιοι εκλέγονται στην ΑΤΤΙΚΗ
Στην εκλογική περιφέρεια ΑΤΤΙΚΗΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Αλέξης Μητρόπουλος, Νάσος Αθανασίου, Γιώργος Πάντζας, Πάνος Σκουρολιάκος, Ιωάννης Δεδες, Ελένη Σωτηρίου
Από την ΝΔ: Μάκης Βορίδης, Γεωργία Μαρτίνου, Γιώργος Βλάχος, Αθανάσιος Μπούρας.
Από την Χρυσή Αυγή: Ηλίας Κασιδιάρης
Από το Ποτάμι: Γεώργιος Μαυρωτάς
Από το ΚΚΕ: Ιωάννης Γκιόκας
Από τους ΑΝΕΛ: Παύλος Χαϊκάλης
Από το ΠΑΣΟΚ : Εύη Χριστοφιλοπούλου

Ποιοι εκλέγονται στην Α΄ ΠΕΙΡΑΙΑ
Στην εκλογική περιφέρεια Α΄ ΠΕΙΡΑΙΩΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Θεόδωρος Δρίτσας, Ελένη Σταματάκη, Στάθης Λεουτσάκος.
Από την ΝΔ: Κωνσταντίνος Κατσαφάδος
Από την Χρυσή Αυγή: Νικόλαος Κουζηλός
Από το Ποτάμι: Σταυρούλα Αντωνάκου

Ποιοι εκλέγονται στην Β΄ ΠΕΙΡΑΙΑ
Στην εκλογική περιφέρεια Β΄ ΠΕΙΡΑΙΩΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές:
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Παναγιώτης Λαφαζάνης, Νίνα Κασιμάτη, Εύη Καρακώστα
Από την ΝΔ: Γιάννης Τραγάκης
Από την Χρυσή Αυγή: Γιάννης Λαγός
Από το Ποτάμι: Σταύρος Θεοδωράκης.
Από το ΚΚΕ: Διαμάντω Μανωλάκου
Από τους ΑΝΕΛ: Δημήτρης Καμμένος

Ποιοι εκλέγονται στην ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Γιώργος Βαρεμένος, Μαρία Τριανταφύλλου
Από την ΝΔ: Μάριος Σαλμάς, Κώστας Καραγκούνης
Από την Χρυσή Αυγή: Κώστας Μπαρμπαρούσης
Από το ΚΚΕ: Νίκος Μωραΐτης
Από το ΠΑΣΟΚ : Δημήτρης Κωνσταντόπουλος

Ποιοι εκλέγονται στην ΑΡΓΟΛΙΔΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Δημήτρης Κοδέλας
Από την ΝΔ: Γιάννης Ανδριανός
Από την Χρυσή Αυγή: Γιώργος Γαλέος

Ποιοι εκλέγονται στην ΑΡΚΑΔΙΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΑΡΚΑΔΙΑΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Κωνσταντίνος Ζαχαρίας
Από την ΝΔ: Κωνσταντίνος Βλάσης
Από το ΠΑΣΟΚ : Οδυσσέας Κωνσταντινόπουλος

Ποιοι εκλέγονται στην ΑΡΤΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΑΡΤΑΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Όλγα Γεροβασίλη και Βασίλης Τσίρκας αν δεν κρατήσει την έδρα αυτή ο Αλέξης Τσίπρας
Από την ΝΔ: Γιώργος Στύλιος

Ποιοι εκλέγονται στην ΑΧΑΪΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΑΧΑΪΑΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Μαρία Κανελλοπούλου, Βασίλης Χατζηλάμπρου, Σία Αναγνωστοπούλου
Από την ΝΔ: Ανδρέας Κατσανιώτης
Από την Χρυσή Αυγή: Μιχάλης Αρβανίτης
Από το Ποτάμι: Ιάσων Φωτήλας
Από το ΚΚΕ: Νίκος Καραθανασόπουλος,
Από τους ΑΝΕΛ: Νίκος Νικολόπουλος

Ποιοι εκλέγονται στην ΒΟΙΩΤΙΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΒΟΙΩΤΙΑΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Γιάννης Σταθάς, Αθανάσιος Σκουμάς
Από την ΝΔ: Ευάγγελος Μπασιάκος



Ποιοι εκλέγονται στα ΓΡΕΒΕΝΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΓΡΕΒΕΝΩΝ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές
Από την ΝΔ: Τιμολέων Κοψαχείλης


Ποιοι εκλέγονται στην ΔΡΑΜΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΔΡΑΜΑΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Χρήστος Καραγιαννίδης
Από την ΝΔ: Δημήτρης Κυριαζίδης
Από το Ποτάμι: Κυριάκος Χαρακίδης

Ποιοι εκλέγονται στα ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Ηλίας Καματερός, Νεκτάριος Σαντορινιός, Δημήτρης Γάκης
Από την ΝΔ: Μάνος Κονσόλας
Από το ΠΑΣΟΚ : Δημήτρης Κρεμαστινός

Ποιοι εκλέγονται στον ΕΒΡΟ
Στην εκλογική περιφέρεια ΕΒΡΟΥ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Γιώργος Καϊσάς, Αναστασία Γκαρά, Δημήτριος Ρίζος
Από την ΝΔ: Αναστάσιος Δημοσχάκης


Ποιοι εκλέγονται στην ΕΥΒΟΙΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΕΥΒΟΙΑΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Ευάγγελος Αποστόλου, Γιώργος Ακριώτης
Από την ΝΔ: Συμεών Κεδίκογλου
Από την Χρυσή Αυγή: Νίκος Μίχος
Από το ΚΚΕ: Γιώργος Μαρίνος
Από τους ΑΝΕΛ: Νίκος Μαυραγάνης

Ποιοι εκλέγονται στην ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Θωμάς Κώτσιας

Ποιοι εκλέγονται στην ΖΑΚΥΝΘΟ
Στην εκλογική περιφέρεια ΖΑΚΥΝΘΟΥ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Χαράλαμπος Κοντονής

Ποιοι εκλέγονται στην ΗΛΕΙΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΗΛΕΙΑΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές:
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Έφη Γεωργοπούλου - Σαλτάρη, Δημήτρης Μπαξεβανάκης, Γεράσιμος Μπαλαούρας
Από την ΝΔ: Κωνσταντίνος Τζαβάρας
Από το ΠΑΣΟΚ : Γιάννης Κουτσούκος


Ποιοι εκλέγονται στην ΗΜΑΘΙΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΗΜΑΘΙΑΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Κωνσταντίνος Λαπαβίτσας, Ευφροσύνη Καρασαρλίδου, Γιώργος Ουρσουζίδης
Από την ΝΔ: Απόστολος Βεσυρόπουλος

Ποιοι εκλέγονται στο ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Στην εκλογική περιφέρεια ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Ιωάννης Μιχελογιαννάκης, Μιχάλης Κριτσωτάκης, Σωκράτης Βαρδάκης
Από την ΝΔ: Ελευθέριος Αυγενάκης
Από την Χρυσή Αυγή:
Από το Ποτάμι: Σπύρος Δανέλλης
Από το ΚΚΕ: Μανώλης Συντυχάκης
Από τους ΑΝΕΛ: Κωστής Δαμαβολίτης
Από το ΠΑΣΟΚ : Βασίλης Κεγκέρογλου


Ποιοι εκλέγονται στην ΘΕΣΠΡΩΤΙΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Μάριος Κατσής
Από την ΝΔ: Βασίλης Γιογιάκας

Ποιοι εκλέγονται στην Α΄ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Στην εκλογική περιφέρεια Α΄ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Ιωάννης Αμανατίδης, Δέσποινα Χαραλαμπίδου, Τάσος Κουράκης, Τριαντάφυλλος Μηταφίδης, Αλέκος Τριανταφυλλίδης, Βούλα Τεκτονίδου, Ιωάννα Γαϊτάνη.
Από την ΝΔ: Κωνσταντίνος Καραμανλής, Κωνσταντίνος Γκιουλέκας, Σταύρος Καλαφάτης, Έλενα Ράπτη
Από την Χρυσή Αυγή: Αντώνιο Γρέγο
Από το Ποτάμι: Χριστίνα Ταχιάου
Από το ΚΚΕ: Αθανάσιο Βάρδαλη
Από τους ΑΝΕΛ: Κωνσταντίνο Ζουράρη
Από το ΠΑΣΟΚ :Ευάγγελο Βενιζέλο


Ποιοι εκλέγονται στην Β΄ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Στην εκλογική περιφέρεια Β΄ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Ευαγγελία Αμμανατίδου , Σωκράτης Φάμελλος
Από την ΝΔ: Αντώνης Σαμαράς, Θεόδωρος Καράογλου και ο Σάββας Αναστασιάδης αν ο Αντώνης Σαμαράς θα κρατήσει την έδρα στη Μεσσηνία
Από την Χρυσή Αυγή: Γραικός Φώτης
Από το Ποτάμι: Νίκος Νυφούδης
Από το ΚΚΕ: Ελένη Γερασιμίδου
Από τους ΑΝΕΛ: Σταυρούλα Ξουλίδου
Από το ΠΑΣΟΚ : Γιώργος Αρβανιτίδης,

Ποιοι εκλέγονται στα ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Χρήστος Μαντάς, Ιωάννης Στεφος, Μερόπη Τζούφη, Γιάννης Καραγιάννης
Από την ΝΔ: Κωνσταντίνος Τασούλας

Ποιοι εκλέγονται στην ΚΑΒΑΛΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΚΑΒΑΛΑΣ :σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Δημήτρης Εμμανουηλίδης, ο Ηλίας Ιωαννίδης ,Αλεξάνδρα Τσανάκα
Από την ΝΔ: Νικόλαος Παναγιωτόπουλος

Ποιοι εκλέγονται στην ΚΑΡΔΙΤΣΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ : σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Νίκος Μιχαλάκης, Σπύρος Λάππας, Χρυσούλα Κατσαβρια - Σιωροποούλου
Από την ΝΔ: Κώστας Τσιάρας

Ποιοι εκλέγονται στην ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Ευάγγελος Διαμαντόπουλος
Από την ΝΔ: Μαρία Αντωνίου

Ποιοι εκλέγονται στην ΚΕΡΚΥΡΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΚΕΡΚΥΡΑΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές:
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Σαμοίλης Στέφανος, Βάκη Φωτεινή
Από την ΝΔ: Γκίκας Στέφανος


Ποιοι εκλέγονται στην ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Αφροδίτη Θεοπεφτάτου

Ποιοι εκλέγονται στο ΚΙΛΚΙΣ
Στην εκλογική περιφέρεια ΚΙΛΚΙΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Θεόδωρος Παραστατίδης,
Από την ΝΔ: Γιώργος Γεωργαντάς.
Από την Χρυσή Αυγή: Χρήστος Χατζησάββας

Ποιοι εκλέγονται στην ΚΟΖΑΝΗ
Στην εκλογική περιφέρεια ΚΟΖΑΝΗΣ : σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Ραχήλ Μακρή, Ευγενία Ουζουνίδου, Δημήτρης Δημητριάδης
Από την ΝΔ: Γιώργος Κασαπίδης
Από την Χρυσή Αυγή: Χαρίσιος Κάτανας


Ποιοι εκλέγονται στην ΚΟΡΙΝΘΙΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Γιώργος Ψυχογιός, Μαρία Θελερίτη, Φάνης Κουρεμπές
Από την ΝΔ: Χρήστος Δήμας

Ποιοι εκλέγονται στις ΚΥΚΛΑΔΕΣ
Στην εκλογική περιφέρεια ΚΥΚΛΑΔΩΝ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Νίκος Συρμαλένιος, Αντώνης Συρίγος, Νίκος Μανιός
Από την ΝΔ: Γιάννης Βρούτσης

Ποιοι εκλέγονται στη ΛΑΚΩΝΙΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΛΑΚΩΝΙΑΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Σταύρος Αραχωβίτης
Από την ΝΔ: Αθανάσιος Διαβάκης
Από το ΠΑΣΟΚ : Λεωνίδας Γρηγοράκος

Ποιοι εκλέγονται στη ΛΑΡΙΣΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΛΑΡΙΣΗΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Άννα Βαγενά, Ηρώ Διώτη
Από την ΝΔ: Μάξιμος Χαρακόπουλος , Χρήστος Κέλλας
Από την Χρυσή Αυγή: Δέσποινα Σβερώνη - μΧονδρονασίου
Από το Ποτάμι: Κώστας Μπαργιωτάς
Από το ΚΚΕ: Γιώργος Λαμπρούλης
Από τους ΑΝΕΛ: Βασίλης Κόκκαλης
Ποιοι εκλέγονται στο ΛΑΣΙΘΙ
Στην εκλογική περιφέρεια ΛΑΣΙΘΙΟΥ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ Κωστής Δερμιτζάκης
Από την ΝΔ: Ιωάννης Πλακιωτάκης


Ποιοι εκλέγονται στην ΛΕΣΒΟ
Στην εκλογική περιφέρεια ΛΕΣΒΟΥ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Ιωάννης Ζερδέλης
Από την ΝΔ: Χαράλαμπος Αθανασίου
Από το ΚΚΕ: Σταύρος Τάσσος


Ποιοι εκλέγονται στη ΛΕΥΚΑΔΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΛΕΥΚΑΔΑΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Σταύρος Γρηγόρης

Ποιοι εκλέγονται στη ΜΑΓΝΗΣΙΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές:
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Αλέξανδρος Μεϊκόπουλος, Δανάη Τζήκα - Κωστοπούλου, Κωνσταντίνος Δελημήτρος, Κατερίνα Παπανατσίου και Συμεών Μπάλλης
Από την ΝΔ: Χρήστος Μπουκώρος


Ποιοι εκλέγονται στην ΜΕΣΣΗΝΙΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Αθανάσιος Πετράκος, Παναγιώτα Κοζομπόλη - Αμανατίδη, Ελένη Ψαρρέα ,Πέτρος Κωνσταντινέας.
Από την ΝΔ: Αντώνης Σαμαράς

Ποιοι εκλέγονται στην ΞΑΝΘΗ
Στην εκλογική περιφέρεια ΞΑΝΘΗΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Χουσεϊν Ζεϊμπέκ, Ευστάθιος Γιαννακίδης
Από την ΝΔ: Αλέξανδρος Κοντός


Ποιοι εκλέγονται στην ΠΕΛΛΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΠΕΛΛΑΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Θεοδώρα Τζάκρη, Ιωάννης Σηφάκης, Χρήστος Σμίας
Από την ΝΔ: Γιώργος Καρασμάνης


Ποιοι εκλέγονται στην ΠΙΕΡΙΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΠΙΕΡΙΑΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Ζήσης Ζάννας, Ελισάβετ Σκουφά,Χαρίλαος Τζαμακλής
Από την ΝΔ: Κωνσταντίνος Κουκοδήμος


Ποιοι εκλέγονται στην ΠΡΕΒΕΖΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΠΡΕΒΕΖΑΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Κωνσταντίνος Μπάρκας
Από την ΝΔ: Στέργιος Γιαννάκης


Ποιοι εκλέγονται στο ΡΕΘΥΜΝΟ
Στην εκλογική περιφέρεια ΡΕΘΥΜΝΟΥ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Ανδρέας Ξανθός
Από την ΝΔ: Γιάννης Κεφαλογιάννης


Ποιοι εκλέγονται στην ΡΟΔΟΠΗ
Στην εκλογική περιφέρεια ΡΟΔΟΠΗΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Μουσταφά Μουσταφά, Γιουσούφ Καρά
Από την ΝΔ: Ευριπίδης Στυλιανίδης

Ποιοι εκλέγονται στην ΣΑΜΟ
Στην εκλογική περιφέρεια ΣΑΜΟΥ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Δημήτρης Σεβαστάκης

Ποιοι εκλέγονται στις ΣΕΡΡΕΣ
Στην εκλογική περιφέρεια ΣΕΡΡΩΝ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές:
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Αφροδίτη Σταμπουλή
Από την ΝΔ: Κωνσταντίνος Καραμανλής του Αχιλλέα, Φωτεινή Αραμπατζή
Από την Χρυσή Αυγή: Αρτέμης Ματθαιόπουλος
Από το Ποτάμι: Αλέξανδρος Χατζηδημητρίου
Από τους ΑΝΕΛ: Μαρία Κόλλια - Τσαρουχά


Ποιοι εκλέγονται στα ΤΡΙΚΑΛΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΤΡΙΚΑΛΩΝ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Σάκης Παπαδόπουλος, Παναγιώτα Δριτσέλη, Χρήστος Σιμορέλης
Από την ΝΔ: Κώστας Σκρέκας


Ποιοι εκλέγονται στην ΦΘΙΩΤΙΔΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Βασίλης Κυριακάκης, Απόστολος Καραναστάσης, Δημήτρης Βέττας, Βασιλική Λέβα
Από την ΝΔ: Χρήστος Σταϊκούρας

Ποιοι εκλέγονται στην ΦΛΩΡΙΝΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΦΛΩΡΙΝΑΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Κωνσταντίνος Σέλτσας
Από την ΝΔ: Ιωάννης Αντωνιάδης


Ποιοι εκλέγονται στην ΦΩΚΙΔΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΦΩΚΙΔΑΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Ηλίας Κωστοπαναγιώτου

Ποιοι εκλέγονται στην ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Στην εκλογική περιφέρεια ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Αικατερίνη Ιγγλέση
Από την ΝΔ: Γιώργος Βαγιωνάς
Από το ΠΑΣΟΚ : Ιωάννης Δριβελέγκας


Ποιοι εκλέγονται στα ΧΑΝΙΑ
Στην εκλογική περιφέρεια ΧΑΝΙΩΝ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Γιώργος Σταθάκης, Παύλος Πολάκης, Βάλια Βαγιωνάκη
Από το Ποτάμι: Σταύρος Θεοδωράκης

Ποιοι εκλέγονται στην ΧΙΟ
Στην εκλογική περιφέρεια ΧΙΟΥ σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές :
Από τον ΣΥΡΙΖΑ: Ανδρέας Μιχαηλίδης
Από την ΝΔ: Νότης Μηταράκης
http://www.eklogika.gr/

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Επίδομα θέρμανσης: αύξηση ποσών και ταχύτερη διαδικασία

Αλλαγές στο καθεστώς χορήγησης για το επίδομα θέρμανσης αναφορικά με τη νέα χειμερινή περίοδο και επαναφορά του μειωμένου ειδικού φόρου κ...